sobota 1. září 2012

Kterak jsou gumáky moderní


Omlouvám se, že nejsou nové příspěvky. Psát je rozhodě o čem, ale motivace z mé strany schází, tak bych se pochlubila dvěma postřehy/zážitky (říkejte tomu jak chcete) jak jinak než opět z Moravského krasu.

1.
Ve středu zas nebylo do čeho rejpout a tak proběhl další pokus o návštěvu speleomuzea ve Vilémovicích. Jako vždycky když je nějaká iniciativa se tam podívat, nikdo povolaný poblíž není a zmíněná telefonní čísla nefungují. Tak, že aspoň z recese spácháme výlet k Macoše. Je léto a tak všude bylo dost lidí a stánků s netopýrama. Po pětiminutovém zírání do propasti mně zajímal obsah místního obchůdku s kamením.
Obchůdek to byl skromný. Pár ametystů, achátků a zkamenělin z Maroka. Hledala sem tam naporcované krápníky na tenoučké plátky tak, jak to je u Skalního mlýnu. Ty tam nebyly, akorát pár pidikrápníčků za dvě stovky kus. Prodavačka byla velmi milá a povídala nám historii každého kamene v obchodě
.
Prodavačka: No, to sou krápníčky tady z okolí.
Já: hmmm, a z jaké jeskyně jsou?
Prodavačka: No, tady z okolí, jako né přímo z Punkvy, ale z Amatérských jeskynní.

Z obchůdku jsem odcházela s úsměvem na tváři. Odnést si z některých míst byť jen bláto na gumákách hold silně naruší celý ekosystém daného místa.2.
Další příběh je z dneška. Píše se 1. září a je sobota, všichni chlastají a oslavují kdovíco, děti mají poslední den prázdnin a tak čekám plný kras rodičů s dětmi na výletě, jenže prší a nikde nikdo, výlety se už asi nenosí. Tedy, když naše expedice vylezla z jeskyně Řečiště, bylo ze žlebu slyšet dětské volání
„hele, tunel! Jdeme se tam podívat!“  Kterak jediní návštěvníci žlebu (maminka a 2 děti) spatřili vchod do jeskyně Amatérské, když však uviděli bandu špinavců v kombinézách a s helmami, Amatérka je přestala bavit a rychle odešli.

Teť tu ale nechci rozebírat, to nakolik je jeskyňář hrůzu nahánějící a odpudivé stvoření. Pointa je v tom, že při praní toho svého overalu jsem byla velmi šikovná a jaksi se mi podařilo hodit svou botu do Punkvy a proti té goretex nic nezmůže. Já jsem vždycky preferovala pohodlí před stylem a tak jsem rozhodla, že pojedu domů v gumákách.

Všude se píše kdoví, jak gumáky nejsou moderní, ale já jsem si chvílemi připadala hloupě, možná za to mohl fakt že gumáky opravdu nejsou městská obuv, možná fakt že město bylo plno ožralů co se hloupě koukají na úplně všechno. Kdo ví?

Žádné komentáře:

Okomentovat