středa 6. června 2012

Hlavně že vypadám dobře


K tomuto článku mně jaksi donutila následná modelová situace:
Dva roky zpět, válím se u moře na pláži a kochám se vápencovým pohořím, které je přímo přede mnou. Nějak mně to přestane bavit a nějak, ani nevím, proč začnu zkoumat lidi kolem, a zaráží mně fakt, že naprosto drtivá většina z nich má na patách puchýře, stroupky, náplasti nebo jizvičky po nich. To si v dnešní době nikdo neumí vybrat pořádné boty?

Teďka si mi ve škole kamarádka stěžovala, že má nové boty a strašně jí tlačí, tak jsem nevěděla, esi jí mám přikyvovat, že vím jak je to příšerné, nebo půjčit přezůvky co mám ve skříňce a nenosím je, či jí nabídnout náplast… Já tyhle problémy prostě většinounemám.

Ale přesuňme se trošku v čase. O tom, že tvrzení „radši si zruinuju zdraví a budu se cítit pohodlně, než když nebudu vypadat perfektně.“ platí, jsem se přesvědčila na našem školním výletě v prváku. Všichni se těšili a všichni věděli, kam se pojede. Všichni věděli, že je to jen na dva dny a že se půjde nějakých osm kiláků tam a devět zpátky. No, co dodat… hádejte, kolik se na srazu objevilo lidí v žabkách a kufrem na kolečkách?  Žabky občas nahrazovali balerínky, botky na podpatcích, kroksy či jakési pofiderní skejťácké boty, kterým nefungují tkaničky. Kufry pak občas byly vystřídány těžkou taškou přes rameno. Nejzmalovanějším děvčatům s největšími výstřihy a nenagelovanějším chlapcům se podařilo přesvědčit jiné, aby jim jejich zavazadla vzali. (Nechápu, jak se někdo k něčemu takovému může nechat ukecat) Ti ostatní pak nadávali, jak je to hrozný, že je někdo nutí chodit. Po chvíli pak nadávali úplně všichni, jak je bolí nohy a kolik toho ještě ujdeme? Trošku mně mrzelo, že jsem se pak večer nemohla zapojit do debaty, kdo má největší puchýře a je nejvíc spálený, protože o ničem jiném se další dva dny nediskutovalo.

Myšlení některých lidí mně dost představuje. Když vím, že půjdu na „túru“ tak si snad nebudu brat žabky a kufr? Nejvíc iritující je na tom fakt, že kdyby ty žabky a kufr měl jeden, dva lidi tak dobře, občas se blbec najde, ale takhle?

A co vy? Máte často puchýře? Dáte přednost nádherným botám, nebo horším a pohodlným? Můžete hlasovat v anketě, nebo přidat komentář :)

Žádné komentáře:

Okomentovat