úterý 12. března 2013

HSP


na začátek sem dám pár odkazů ke "článku":
ZDE, se můžete dočíst o mé nové čelovce jejímuž autorovi děkuju také za super fotky  TADY

Už jsem dlouho nenapsala nic ve stylu špatného Amerického filmu, takže v tomhle příběhu najdete romantickou, akční i smutnou část.

Tak tedy, milý deníčku,

Minulý týden jsem dostala novou naprosto úžasnou čelovku. Je to nová verze Mionky, je červená a naprosto boží. No a samozřejmě jsem ji musela vyzkoušet. Generálka proběhla při bádací akce na kamenném ponoru, jenže v něm bylo víc vody než bychom si přáli a tak jsem si čelovku moc (dlouho) neužila.


Tento týden jsem zatoužila posvítit si na Suchdolské Mystérium (propast) a tak jsme si s mým milým udělali romantický výlet do neúžasnější jeskyně na světě, Horního Suchdolského ponoru. Tenhle výlet se ale hned za první plazivou ukázal jako celkem hloupý nápad. Jarní tání udělalo své a tak v ponoru bylo více vody než by se nám líbilo. Pár set metrů nepříjemných plazivek najednou oživil ještě potůček a občasné jezírko. Obvyklé nadávání na kameny tlačící do kolen a krápníky zabodané v zádech tedy nahradilo nadávání na vodu v gumákách a dalších místech (nevybavuju si, kdy jsem naposledy byla takhle sprostá a vlhká). 


Dolezli jsme do mystéria. Zajímavé je, že zde potok netvoří vodopád, ale intenzivní déšť, před kterým není úniku a tak můj supersameček zoufale běhal s foťákem po mystériu, snažíc se najít něco, pod co by se schoval.


Cesta zpět nebyla až tak horká. Víc mokří jsme už prostě být nemohli (teda až na nevodotěsný foťák v nevodotěsném obalu, opravdu by mně zajímalo, jak se mu povedlo ho dostat suchý ven.)
No a na závěr jsem vytáhla ven jednu žábu, co seděla pod skruží, ale stejně tam nejspíš skočí zas. (nemá někdo ponětí, jak je možné, že žába dokáže přežít cestu potmě celým ponorem, završenou dvacetimetrovým volným pádem?)

Tak, co, našli jste všechny tři části? :)

2 komentáře:

 1. Ty žáby, co se dostanou do jeskyně tam přežívají i přes zimu. Nespí, žijí z toho, co voda dá. Pokud mají štěstí, povodně je přesunují dál a dál až k vývěru a ven z jeskyně. Nebo cestou zahynou, jejich rozložená těla se stanou potravou pro úspěšnější jedince. Nemá se tam až tak špatně, tahat ji ven v březnu není dobré, protože venku stejně zatím nemá potravu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, to mně nenapadlo. díky za info :)
   *jde se zahrabat*

   Vymazat