čtvrtek 2. února 2017

Krabičky a Kyblíčky, Bio, Eko, KFC

Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem fastfoodů. Nejde až tak o jejich myšlenku, funkci nebo něco jiného jako o přesvědčení, které má spousta lidí. Znáte ty kecy: Globalizace, Vydírání brigádníků, Nezdravé jídlo podivného původu... Určitě vymyslíte další slova.

Ať už je to s vyšším přesvědčením jakkoliv, musím přiznat jednu věc. Většinou je fajn dostat do ruky do 5ti minut teplé jídlo po vyhladovění při úmorném pobíhání po městě. A výběr je obrovský - smažené kuře, smažený řízek, smažený hambáč, smažená ryba, smažené nudle, smažený květák, smažené brambory v podobě kuliček, plátků, koleček, mřížek, hranolků či jiných tvarů které z nich lze vyrobit a usmažit. Ten, komu smažené věci nejedou, nebo si chce před druhými připadat dobře a důležitě, že tepny-ucpávající mastnotě odolá nabídnou salátek s obdobně tučným drsingem, ale je v tom zeleninka a to se počítá.

Teď si z toho dělám trochu srandu, je totiž fakt, že v poslední době (alespoň u nás v Brně) vzniká spousta zdravých, alternativních vege-vega-bio-eko-raw rychlostravovacíh zařízení, ale o těch někdy jindy.

Když už mi při zařizování některých věcích v centru města vyhládne a je to se mnou tak špatné že jsem ochotna dát nemalou částku za rychlé jídlo, Volím smažené kuře. Fascinuje mně na něm hned několik věcí.

Kuře s Ká Efka vypadá vždy jinak. Pokaždé je jinak velké, má jiný tvar, jinou barvu, jinou chuť, je na něm jiné množství strouhanky a je jinak obalené. Takže i přesto, že se jedná o obyčejný obalený kus kuřecí kozy, na které se nedá nic moc zkazit, vždy je pro mně otázkou co dostanu tentokrát.
To hlavní je, že vše dostanu úhledně zabalené do PAPÍROVÉ krabičky s hranolkama v PAPÍROVÉM obalu a k tomu jeden celý PAPÍROVÝ ubrousek. No a aby se moc nezakydal tác tak to vše leží na PAPÍRU s nabídkou skvělé novinky v podobě kuřete obalené do nového tvaru s novou přílohou a novým superjménem.

Celá tahle papírová věc dbá ve velkém na ekologii a životní prostředí, dokonce je na papírových obalech napsáno něco ve stylu "Třiďte odpad, věnujte zvýšenou pozornost tomu aby tento papírový obal přišel do správného kontejneru"

Tenhle nápis se mi vždycky líbil, a moc jsem nad ním nepřemýšlela. Přemýšlet nad tím jsem zkusila nedávno a napadla mně k tomu tahle věc

Nejspíš jsem malý znalec fast foodů, ale nepamatuji si, že bych někdy viděla v KFC kontejner na papír. A tak tyhle papírové skvosty končí tam kde vše ostatní - v koši se zbytky a plastikovými brčky, obaly a jinými věcmi. *podívá se na paní která bere ze stolku tácek a vyklápí jeho obsah do modrého pytle*

Žádné komentáře:

Okomentovat