pondělí 10. června 2013

Diskuse na Novinky.cz 2/20


Po delší odmlce jsem se rozhodla napsat a další věcí, nad kterou tentokrát nejen kroutím hlavou, ale občas si i rvu vlasy nebo se jen zoufale směju. Jde o diskuse pod články na známé stránce Novinky.cz

Nebudu zde polemizovat nad tím, nakolik seriózní server to je. Na to si snad každý udělá svůj názor a i já přiznávám, že článek o tom, že své květiny musíte zalévat, aby nezvadly, může být pro někoho přínosný.

Jenže stačí sjet o kousek níže a nahlédnout do diskuse. Já bych zde čekala rady a zkušenosti se zaléváním květin, popřípadě kritiku že někomu květiny zvadly i když je zaléval a pár sprostých nadávek na autorovu hlavu. Tyhle sprosté nadávky tam opravdu jsou, jenže v trochu jiném kontextu.
Opravdu by mně zajímalo, jak někteří dokážou z takovéhoto článku, vyvodit autorovu rasovou příslušnost, plat, pohlaví, počet dětí a hlavně informaci o tom koho volil a proč volil blbě.

Je pravda, že o politice a cikánech se rád hádá kdekdo, ale v souvislosti se zaléváním květin, radou na dobrý oběd nebo reklamou na podprsenky? Opravdu by mně zajímaly myšlenkové pochody, těchto lidí, protože i přes mou obrovskou snahu většinou nenacházím souvislost mezi tématem článku a komentáři pod ní.
No a to jsem ani nezmínila, jak si všichni navzájem nadávají do krav a volů a následně každý vysvětluje proč kráva nebo vůl rozhodně není. Co dodat, preventivně jsem si zakázala tyhle komentáře číst.

Pokud jste se dočetli až sem, prosím hlasujte v anketě na pravé liště stránky. (Avšak nemusíte)

1 komentář:

  1. Ti komentující se možná HLAVNĚ potřebují vypsat ze svých frustrací: že je někdo označil krávou/volem... Atd. Obecně se lidé bojí, že přijdou o práci, možná mají hypotéku, vynadal jim šéf.... Propadá jim dítě ve škole, které na daný předmět nemá talent,...

    OdpovědětVymazat