sobota 7. září 2013

Kterak čelovky zkazily táborovou hru


V posledních letech jde vývoj světelné techniky strašně dopředu a tak není problém si v internetové aukci za pár korun pořídit pidibaterečku, co s přehledem nahradí denní světlo. No a na ty lepší se možná za pár let začne vydávat i zbrojní průkaz.

 Každé léto jezdím na tábory dělat zábavu dětem a moje úžasná čelovka Mionka, musela jet se mnou. Celou dobu jsem se těšila, až ji pořádně využiju a její chvíle přišla v den, kdy jsme pro děti chystali jednu starou noční bojovku.

 V této bojovce byli děti v noci odvedeny do lesa a museli se nepozorovaně proplížit do tábora. Vedoucí pak chodili po okolí s baterkami a snažili se děti odhalit, tedy posvítit na ně baterkou a říct jejich jména. Takto chycené dítě se muselo vrátit na svou výchozí pozici a zkusit to znovu.

 Tato zajímavá a dobrodružná hra se u nás už dlouho nehrála, ale vždy byla velmi úspěšná a oblíbená.  To, s čím nikdo nepočítal, byly naše supervýkonné moderní čelovky. Tato světla z jednoho místa s přehledem nasvítila celou obrovskou louku a s tím i deset dětí volně rozptýlených po okolí, které by staré žárovičky jen těžko hledali. S našimi světly prostě děti moc šancí neměli a do tábora se tak dostal jen jeden chlapec, co to vzal přes kraví ohradu. Každopádně i přes tento technický podraz si to děti bezesporu velmi užili… a my v podstatě taky.

Žádné komentáře:

Okomentovat